Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Temizliğe Dair Ne Varsa

Sağlık için temizlik yapılırken kimyasalların daha az kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Sağlıklı bir yaşam için gerekli Temizliğe Dair Ne Varsa ve bizden haberleri bloğumuzdan takip edebilirsiniz. Temizlik günlük hayatımızın en önemli aşamasıdır.  Başta kişinin kendi sağlığı olmak üzere, başkalarının da sağlığını korumanın en önemli aracı temizliktir. Sadece beden temizliği değil, kullanılan her şeyi ve her ortamı temiz tutmak da temiz olmanın gereğidir.

Sağlıklı bir yaşam için gerekli Temizliğe Dair Ne Varsa ve bizden haberleri bloğumuzdan takip edebilirsiniz.Temizlik günlük hayatımızın en önemli aşamasıdır

Temizliğe Dair Ne Varsa

Sağlıklı Yaşamanın Sırrı Temizliktir.

Sağlığımız, yaşadığımız ortamın hijyeninden doğrudan etkilenir, Temizlik, bilinçli yapılmadığında var olan kirlilik daha geniş yüzeylere yayılabilir. Ancak temizlik elemanları dahi, nasıl temizlik yapılması konusunda bilgi sahibi olmayabilirler. Tüm mobilya ve malzemeler ortama yerleştirilirken, temizlik için kolaylık sağlama düşüncesiyle, özel ilgi gösterilmelidir. Örneğin; yerinden oynamayacak kadar ağır olan parçaların arkasında ve yanında boşluk bırakılır. Ortam temizliği olabildiğince sık yapılır. temizlik sırasında başka yerlere ait eşyalar yerlerine götürülüp (dolap içi, başka oda vs.) düzenlenerek ortam hazırlandıktan sonra temizlenmelidir. Yerler ve yüzeyler pürüzsüz olmalıdır, bu nedenle cila ve boya bakımı en geç iki yılda bir yapılmalıdır.

Ahşap temizliğinin en büyük düşmanlarından biri de sudur, yerdeki küçük lekelerin iyice temizlenmesini istiyorsanız, suyun içine biraz sirke katarak yerleri silin. Zeminin anında pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz, Cam lekelerinden kurtulmak ise sandığınız kadar sıkıntılı değil, Sakın bu lekeleri tel veya benzeri cisimlerle çıkarmaya çalışmayın, bez üzerine biraz krem deterjan dökerek temizleyin, böylece camı çizmemiş olursunuz, ayrıca pencere camlarınızı pırıl pırıl yapmak için temizlik suyuna bir miktar tuz ilave edip camları bu su ile silebilirsiniz.

Halı Yıkama: Makine ile yıkanarak kurutulan halılar, açık havadaki, toz, duman ve egzoz kirliliklerinden etkilenmeden kurutulur. Halılar kuruduktan sonra, taranır, son kontrolleri yapılır, parfüm yapılarak ambalajlanır. Halılar temizlenirken sağlığa uygun maddeler seçilmiş olup, bebeğinizin, çocuğunuzun ya da evcil hayvanınızın sağlığına zarar vermeyecek çevre dostu temizlik ürünleri kullanılmaktadır. Halı temizliğinde kullandığımız temizlik ürünleri uluslararası kalite sertifikaya sahip ürünlerdir. Kullanılan temizlik maddeleri ile halı kenarları bembeyaz görünüme sahip olur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.