İnşaat Sonrası Muratpaşa Antalya
349
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnşaat sonrası girilecek evi temizlemek, inşaat artıklarından alçı kalıntılarından kurtulmak oldukça zordur. Yeni bir eve oturacaksanız öncelikle temizlemeye banyo mutfak tuvalet gibi ıslak zeminlerden fayanslı yerlerden başlanır. Fayans için kullanılan derz artıklarından leke kalmadan kurtulmak sanıldığı kadar kolay olmuyor elbette… Antalya inşaat Sonrası Temizlik

Kırmızı bir soğan çuvalı, ağzınıza bir maske ya da mendil koruması ile kırmızı çuvalla kuru olarak alçılı derzli yüzeyler ovalanır. Islandığında lekeler çok daha zor çıkıyor onun önce bu şekilde ovulması gerekir daha sonra sirkeli su veya kireç sökücü su ile beraber silinir ve kurulanır.

İnşaat Sonrası Temizliği Adımları

İnşaat sonrası temizlik, planlanmış olan demirbaş dekorasyonundan önce (Kaba temizlik), Dekorasyonla birlikte (Hazırlık temizliği) ve Dekorasyondan sonra (İnce temizlik) olmak üzere üç ayrı safhada ele alınmalıdır. Böylece son aşama bittikten sonra mükemmel bir inşaat sonrası temizliği elde edilmiş olacaktır.

Bu safhalara sırasıyla :

Kaba temizlik : Dekorasyonu yapılacak olan ev ya da ofisin elektrik tesisatı, su tesisatı, atık su tesisatı, varsa doğalgaz tesisatı ve izolasyon çalışmaları tamamlanmış, ince sıvası yapılmış, kartonpiyerler takılmış, mekanın tabanı döşenecek malzemenin uygulanmasına hazır hale getirilmiştir. Burada alçı, çimento ve sıva artıkları temizlenir, içeride biriken bütün moloz, çöp ve artıklar çuvallara konularak atılır. Toz ve kirler temizlenerek mekan boya yapmaya, mutfak ve oda dolaplarının takılmasına, fayans ve yer döşeme malzemelerinin uygulanmasına, lavabo, klozet, duş, küvet ve muslukların bağlanmasına, kapı ve pencere montajına uygun hale getirilmiş olacaktır. Antalya İnşaat Sonrası Temizlik

Hazırlık temizliği : Mekanın boyası yapılır ve yukarıda sıralanmış olan tüm demirbaşların, varsa ayna ve duvar süslerinin montajı, yer ve duvar döşemeleri dekorasyon planına uygun olarak yapılır. Gerekiyorsa parkelere sistre ve cila yapılır. Montajı yapılan tüm ünitelerin önce vakumla ve su yardımıyla tozları alınır. Pencere ve kapı doğramaları ile varsa dolapların üzerindeki plastik koruyucu bantlar iz bırakmayacak şekilde çıkartılır. Daha sonra ise tüm zeminler, duvar kaplamaları ve demirbaşlar kendi özelliklerine uygun olan temizlik malzemeleri kullanılarak iyice temizlenir ve parlatılır. Mekan halı, mobilya ve dekoratif objelerin yerleştirilmesine hazır hale getirilir.

İnce temizlik : Halı, mobilya ve dekoratif objeler yerleştirildikten sonra duvar, taban ve dolaplarda oluşmuş ufak tefek çizik ya da hasar varsa, bunlar rötuşlanarak kapatılır. Daha sonra uygun temizlik malzemeleri kullanılarak mobilyaların, halıların ve objelerin temizliği yapılır ve mekan giysi, yiyecek içecek, mutfak malzemesi v.b. nin yerleştirilmesine hazır hale getirilmiş olur.

Camlara yapışan etiket ve kağıtlar nasıl temizlenir?

Bulaşık teli camlarınızı çizer etiketler için en pratik yollardan birisi fön makinesi ile bir süre etiketi ısıtıp yavaşça kaldırmak olabilir. Aynı yöntemle maskele bantları da sökülebilir.

Yere damlayan yağlı boyalar nasıl temizlenir?
En güzeli tiner, tiner yağlı boyaları çok kolay çıkartır. Plastik ve su bazlı boyalar su le karıştırılmış kireç sökücü ile silinerek çıkartılabilir. Antalya İnşaat Sonrası Temizlik

Mutfak Dolapları; Genelde dolaplar naylon kaplı olur temizlik bitene kadar bu naylonlar çıkarılmaz. Sizden önce bu naylonlar çıkartılmışsa yine dolap temizliğini sona bırakıp önce genel temizlik sıvısı ve su ile beraber yumuşak bir bezle silinir. Sonra mikro fiber bezle silinip kuruması beklenir.

İnşaat temizliği yaparken oda oda ilerleyin ve kapılarını kapatılır. Naylon kaplı banyo evyesi tuvalet vs en sona bırakılır. Ahşap kapılar yüzeyleri özel ahşap temizleyiciler ile en son silinebilir ama taşınırken ister istemez tozlanır.

Antalya Dış Cephe Temizliği ile ilgili hizmetimizi buradan inceleyebilirsiniz

Antalya İnşaat Sonrası Temizlik

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Siz değerli müşterilerimize daha kaliteli hizmetler sunmak için sürekli mücadele etmekteyiz. İnşaat sonrası ile ilgili fiyat bilgileri hazırlanmaktadır. Konu ile ilgili bilgi almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zaman kavramını son derece önemsiyoruz. Bu yüzden çalışma yaptığımız alanda gereksiz ve fazla zaman geçirerek işletmenin işlerinizi kesinlikle aksatmayız. Zamanın değerini bildiğimiz için en iyi hizmeti en kısa sürede teslim etmenin gayreti içerisinde oluruz.

Kısaca işiniz zaman kaybı yaşamadan güven içinde teslim edilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Anıl Temizlik